Servi della Sofferenza
Přihlášení
Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!
 
Vyhledávání
 
Společenství mladých sv. otce Pia z Pietrelčiny v Brně

Modlitební skupina Padre Pio

Aktuální informace o Modlitební skupině Padre Pia v Brně. Jedná se především o změnu duchovního vedoucího. Náš milý otec, kapucín Kajetán Sasínek v loňském roce 2010 zemřel, dosáhl požehnaného věku, téměř 90 let. Někteří členové modlitební skupinky se pod vedením nového duchovního otce zúčastnili posledního rozloučení, které se konalo u bratří kapucínů v Praze.

Vedení skupinky se ujal otec Stanislav Mahovský, diecézní kněz, působící nyní v Třebíči a okolí, který byl pro toto dílo schválen brněnským biskupem Vojtěchem Cikrlem. Po celý rok jsme se pravidelně scházeli při modlitbě růžence, slavili jsme vždy mši svatou, nevynechali jsme při našem setkání ani adoraci a další duchovní program, vhodně přizpůsobený liturgickému období. Hojně využíváme modlitby a přímluvy k otci Piovi za různé potřeby Církve a potřeby nás všech.

Bratři kapucíni v našem městě Brně nám nadále poskytují prostor pro setkávání. Také máme skupinku otce Pia pro mladé, hledající své životní povolání, kteří se setkávají každý týden pod vedením kněží v kostele sv. Máří Magdalény, také v Brně. Dostáváme také časopis Casa Sollievo della Sofferenza, který je distribuován přímo z Centra mezinárodního hnutí modlitebních skupin ze San Giovanni Rotonda z Itálie a mimo zdroj informací nám slouží jako „nástroj“ duchovní orientace modlitební skupiny. Najdeme v něm mnoho cenných článků o životě otce Pia, o jeho díle a zvláště o nemocnici, jejíž jméno časopis nese a kterou otec Pio založil.

V naší otevřené modlitební skupince Padre Pia uvítáme i další zájemce, kteří se chtějí modlit za potřeby Církve a světa, za potřeby vlastní i našich nejbližších. Otec Pio je mocný přímluvce a v tomto společenství je můžeme obzvláště intenzívně vnímat a vydat nejedno svědectví o vyslyšení našich proseb, uzdravení a vyřešení nejedné tíživé životní situace.

Kestlerová Taťána
organizační vedoucí modlitební skupiny
kontakt: tkestlerova@volny.cz

Pozvánka v příloze (PDF)

 


Informační e-mailVytisknout článek

Pořad rádia Lumen
 
Myšlenka dne
Když jsem byl malý, držela mě maminka vždy za ruku, abychom šli bezpečně, ona i já; stávalo se mi však, že jsem její ruku pustil a nezřídka jsem upadl, zašpinil si šatičky a dostal laskavý pohlavek. Tak jsem se naučil nikdy nepouštět ruku Ježíše, abych vždy kráčel dobře spolu s ním.
(25.9.2018)

"Quando ero piccolo io la mamma mi teneva sempre per la mano, per essere sicuri lei ed io, però mi capitava di lasciare la sua mano e non raramente cadevo, mi sporcavo il vestitino e prendevo qualche amabile scappellotto. Ho imparato così a non lasciare mai la mano a Gesù, per camminare sempre bene con Lui."
 
Dnešní liturgie
 
Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS redakčního systému | Programování a design Petroff (c) 2008